İçeriğe geç
Ocak 16, 2010 / COBİD

Fakülteden: Cerrahpaşalılık Ruhu

DEKANIMIZDAN DERGİMİZE FAKÜLTEMİZ HAKKINDA DEMEÇ

CERRAHPAŞALILIK RUHU

15 Haziran 2009 tarihinde göreve başlayan yeni Dekanımız Prof.Dr. Özgün Enver,  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda öğretim üyesidir.

Dekanımızla, Fakültemiz hakkında konuştuk ve bizlere fakültemizdeki sorunlar ve yapacakları yatırımlar hakkında demeç verdi. Verdiği demeci sizlere aktarıyoruz.

Sayın Dekanım, dekanlığınız süresince Fakültemizde ne gibi yenilikler yapacaksınız? Çevresel ve müfredat düzenlemesi olacak mı?

Fiziki yapı yetersiz, bu ortamda öğrencilerimizi tam olarak tatmin etme şansımız yok. Sosyal aktivite alanları son derece kısıtlı, dershaneler yetersiz. Kütüphane Türkiye’nin en iyilerinden birisi olmasına rağmen çok daha iyi olmalı. Laboratuarlar tam donanımlı değil. Öğrencilerimizin beslenmesi öncelikli bir konuydu. Kahvaltı ve akşam yemeği ilavesi çok yararlı oldu. Ama burada da maalesef yer sıkıntısı çıkıyor ve özellikle öğle saatlerinde büyük bir yığılma oluyor.

Dolayısıyla öğrenci sayısının taleplerini karşılayacak fiziki yapı, inşallah bu sene sonu veya diğer senenin başında başlamak üzere hallolacaktır.

Müfredat düzenlemesi zaten yapılmıştır. Önümüzdeki yıldan itibaren sistem tam yerleştiğinde, sistem kalitesi daha da düzelecektir.

Fakültemizin gelecek yıllar için hedefi nasıl olacak? Bu sene ÖSS’de dereceye giren öğrencilerin birçoğu fakültemizi tercih etti, bu rağbet için ne düşünüyorsunuz?

Hedefimiz, hem hocaların hem uzman ve asistanların, hem öğrencilerin ve hem de çalışanların gelmekten ve çalışmaktan zevk alacağı, azami verimle çalışacağı, hastaların da gönül rahatlığı içinde sağlık sorunlarını çözmek için müracaat edeceği bir Cerrahpaşa yaratmaktır.

Bu seneki ÖSS’den çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilir olması, Cerrahpaşa’nın bir marka olduğunu göstermektedir. Bizim de en önemli görevlerimizden birisi bu markanın içini tam olarak doldurmaktır.

Bizlere bu demeci veren Sayın Dekanımız Prof. Dr. Özgün Enver hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

Yasin Yılmaz

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

CÖBİD Yayın Sorumlusu

Reklamlar