İçeriğe geç
Kasım 15, 2009 / COBİD

ÖBAK Etkinlikleri: İ.Ü. İTF 21. Uluslararası Tıp Bilimleri Öğrenci Kongresi

Bediha Bölükbaşı, İpek Kuşçu; İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü 2.Sınıf

21. Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi 9-11 Mayıs 2008 tarihlerinde, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğrenci Bilimsel Araştırma Kulübü tarafından düzenlendi. İstanbul Tıp Fakültesi 1984’ten bu yana 2 yılda bir olmak üzere kongreye ev sahipliği yapıyor.

bediha 1

 

Bu yıl da yerli ve yabancı birçok tıp öğrencisini nitelikli bir bilimsel ve sosyal program karşıladı. 165 yabancı 135 yerli olmak üzere toplam 300 kişilik bir katılımın olduğu kongrenin resmi dili İngilizceydi. İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin düzenlediği koruyucu pediatri, transplantasyon, minimal invaziv cerrahi ve HPV aşısı ve serebral anevrizmalara genetik yatkınlık konularındaki paneller bilimsel programa katkıda bulundu.19 farklı ülkeden bu kongre için İstanbul’a gelen yabancı  ve  çeşitli illerden gelen yerli katılımcılar, tıp öğrencileri tarafından hazırlanan 48 sözel sunum ve 64 poster sunumunu dinleme fırsatı buldu. Fakültemizi de  ÖBAK üyeleri Fehim Esen (3. en iyi sözlü sunum ödülü), Nihan Karakaş, Seha Saygılı ve Berke Özücer sunumları ile temsil ettiler.

Katılımcılar bilimsel programın ardından ilk gün İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Tesisleri’ndeki gala yemeğiyle, ikinci gün boğaz turu ve son gün Beyoğlu’nda gerçekleşen kapanış partisi ile sosyal programın tadını çıkardı.

2009 Mayıs ayında ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğrenci Bilimsel Araştırma Kulübü (ÖBAK) olarak düzenleyeceğimiz 2.Uluslararası Tıp Öğrencileri Kongresi’ne hepinizi bekliyoruz.

Reklamlar